Czy loftowe wnętrze może być przytulne?

Czy loftowe wnętrze może być przytulne?

Styl loftowy kojarzy się z surowymi wnętrzami. Nie sposób się z tym nie zgodzić, bowiem cegła, beton i inne typowe dla tego stylu elementy na pierwszy rzut oka nie prezentują się dość przytulnie. Jak zatem sprawić, aby mieszkanie w stylu loftowym było jednocześnie przytulne? Czy właściwie da się uzyskać taki efekt? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Klimatyczna łazienka w stylu loftowym

Łazienka to pomieszczenie, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas remontu. Wynika to z faktu, iż w łazience panuje wilgoć oraz częsta zmienność temperatur. Dlatego też wybrane materiały powinny być odporne i wytrzymałe. Doskonale sprawdzi się glazura do łazienki. Jej ogromną zaletą jest szeroki wybór kolorów i rozmiarów płytek, dlatego z powodzeniem znajdziemy coś dla siebie. W przypadku stylu loftowego doskonale sprawdzi się połączenie szarych oraz drewnopodobnych płytek. Jak zatem zamienić wnętrze w przytulne i ciepłe miejsce do relaksu? Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju dodatki w postaci świeczek, kwiatów czy ozdobnego oświetlenia.

Salon w stylu loftowym - jak go urządzić?

Salon w stylu loftowym zazwyczaj urządzany jest z wykorzystaniem czerwonej cegły na ścianie lub betonu. Czasami łączy się ze sobą oba materiały. Równie popularne są przeszklenia loftowe Wrocław, z czarnymi, stalowymi ramami. Całość prezentuje się niezwykle stylowo, ale niekoniecznie przytulnie. Jak zatem to zmienić i wprowadzić do wnętrza ciepłą atmosferę? Z kolorystyką obecną w pomieszczeniach w stylu industrialnym doskonale komponują się rośliny. Ich obecność nie tylko urozmaici przestrzeń, ale również sprawi, że stanie się ona nieco bardziej przytulna. Równie istotne jest odpowiednie oświetlenie. Lampy, lampki czy żarówki o ciepłej barwie światła doskonale ocieplą wnętrze i wprowadzą nastrojowy klimat.

Styl loftowy, a tkaniny

Tym, co doskonale ociepla wnętrza są różnego rodzaju tkaniny i materiały. Dzięki nim mieszkanie nabierze nieco bardziej przyjaznego charakteru. Mowa tutaj nie tylko o zasłonach, które oczywiście sprawdzą się doskonale. Do salonu warto wybrać również kanapę o przyjemnym w dotyku materiale. Z kolei w sypialni doskonale sprawdzi się łóżko tapicerowane, na przykład w kolorze szarym lub beżowym. Dobierz do tego niewielki dywan, a całe wnętrze z pewnością będzie prezentować się bardziej przytulnie. Oczywiście, doskonale sprawdzą się także różnego rodzaju poduszki. Przy wyborze tego typu elementów zwróć uwagę na to, aby komponowały się z resztą kolorystyki pomieszczenia.