Jak urządzić niewielkich rozmiarów łazienkę? Poznaj nasze pomysły, które sprawdzą się na małym metrażu!

Jak urządzić niewielkich rozmiarów łazienkę? Poznaj nasze pomysły, które sprawdzą się na małym metrażu!

Zaaranżowanie łazienki, która liczy sobie zaledwie kilka metrów kwadratowych, nie należy do łatwych zadań. Na niewielkiej przestrzeni stanąć muszą przecież wszelkie elementy armatury łazienkowej, często też pralka oraz szafki z miejscem do przechowywania ręczników, kosmetyków, chemii domowej itp. Jak pomieścić wszystkie te elementy, aby nasza łazienka nie była zbyt przytłaczająca i nadal wyglądała ładnie i była funkcjonalna? Poznaj kilka naszych sprawdzonych pomysłów, z którymi łatwiej będzie Ci zaprojektować małych rozmiarów łazienkę!

Wanna czy prysznic –  na co się zdecydować?

Jeśli podczas projektowania łazienki utknąłeś na pytaniu – wanna czy prysznic – już przychodzimy Ci z pomocą! Naszym zdaniem nie może paść tu inna odpowiedź niż – kabina prysznicowa typu walk-in, czyli taka bez brodzika. Ten rodzaj armatury łazienkowej perfekcyjnie wtapia się w przestrzeń, dzięki czemu pomieszczenie wygląda lekko i wizualnie wydaje się o wiele większe. Brodziki powoli odchodzą do lamusa i nic w tym dziwnego, ich konstrukcja często przytłacza łazienkę i w niej dominuje.

Wiemy jednak, że łazienka z prysznicem nie jest dla wszystkich oczywistym wyborem. Dla niektórych to właśnie wanna jest głównym elementem, który powinien znaleźć się w ich pokoju łazienkowym. Wybór oczywiście należy do Ciebie, jednak jeśli urządzasz zaledwie 5-metrową łazienkę lub mniejszą, wanna wraz z pozostałymi elementami armatury zwyczajnie może się w niej nie zmieścić.

Szafka z umywalką czy podwieszany zlew? Co będzie lepszym wyborem?

Podwieszany zlew w małej łazience nie zabierze nam przestrzeni, której i tak mamy niewiele. Takie rozwiązanie nada lekkości pomieszczeniu i wizualnie je powiększy, jednak czy taki wybór jest funkcjonalny? Naszym zdaniem nie! Szafka pod umywalką jest niezbędnym elementem w każdej łazience o małym metrażu. To dzięki niej wszelkie kosmetyki i akcesoria możemy mieć zawsze pod ręką!

Regał łazienkowy w małej łazience – absolutna konieczność czy zagracający mebel?

W niedużej łazience, a tym bardziej w niedużym mieszkaniu, każde miejsce do przechowywania jest na wagę złota. Zatem wszelkie łazienkowe szafki są wręcz niezbędne, aby móc swobodnie się w niej pomieścić, a także zachować ład i porządek. W tym wypadku doskonale sprawdzą się wąskie (płytkie) regały łazienkowe, które odstają od ściany na zaledwie 10-20 cm. Pomieszczą one nasze wszystkie kosmetyki, a do tego nie zagracą  i nie przytłoczą małej przestrzeni.

Skorzystaj z naszych sprawdzonych pomysłów na małą łazienkę! Dzięki tym kilku sposobom z pewnością zyskasz upragnione miejsce, a sama przestrzeń będzie prezentować się lekko i nowocześnie.