Łazienka w stylu loftowym - jak ją urządzić?

Łazienka w stylu loftowym - jak ją urządzić?

Obecnie, jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich jest łazienka w stylu loftowym. To propozycja dla osób, które wolą minimalistyczne, nieco surowe wnętrza. Jak zatem urządzić łazienkę w stylu loftowym? Dowiesz się w tym artykule!

Jaki płytki wybrać?

Jednym z podstawowych elementów w każdej łazience są płytki. Powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na wilgoć. Bardzo ważny jest również aspekt wizualny. Jaka glazura do łazienki sprawdzi się w przypadku stylu loftowego? Przede wszystkim, świetnym pomysłem będą płytki imitujące beton lub drewno. Doskonałym pomysłem będzie zastosowanie cegły na jednej ze ścian. Warto jednak pamiętać, aby cegłę odpowiednio zaimpregnować. Innym, równie ciekawym pomysłem będzie zastosowanie farby strukturalnej na jedną ze ścian, która ociepli i optycznie powiększy wnętrze. Ściany mają ogromny wpływ na końcowy efekt wizualny łazienki.

Szkło w loftowej łazience

Styl loftowy posiada wiele cech charakterystycznych, po których możemy go rozpoznać. Są to między innymi takie elementy, jak beton, czerwona cegła, ale również przeszklenia loftowe Wrocław. Zazwyczaj jest to szkło w metalowych, czarnych ramach. Tego typu ścianki sprawdzają się niemalże do wszystkich pomieszczeń w domu, w tym również do łazienki. Mogą pełnić funkcję ozdobną lub oddzielającą prysznic od reszty pomieszczenia. To rozwiązanie jest nie tylko charakterystyczne dla stylu loftowego, ale również prezentuje się niezwykle stylowo i oryginalnie. Czarne, metalowe ramy  oraz czarna armatura w łazience to strzał w dziesiątkę. Wnętrze będzie rozświetlone, przestronne i niezwykle stylowe!

Zwróć uwagę na wszystkie elementy wyposażenia

Wnętrza w stylu loftowym powinny być zaaranżowane w sposób przemyślany. Każdy element jest istotny, a całość powinna prezentować się spójnie i estetycznie. Warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak oświetlenie. W przypadku stylu loftowego doskonale sprawdzą się żarówki na czarnych kablach lub lampy z metalowymi elementami. Takie oświetlenie, nieco surowe, nawiązuje do starych fabryk, skąd wywodzi się styl loftowy. Bardzo ważnym aspektem są także drzwi. Powinny one współgrać ze stylem panującym we wnętrzu. Doskonale sprawdzą się tak zwane drzwi ukryte Warszawa. Są niemal niewidoczne i nie zaburzają aranżacji wnętrza. Zdają się być przedłużeniem ściany. Jest to niezwykle nowoczesne rozwiązanie. Dzięki temu całość prezentuje się estetycznie i spójnie. Tego typu drzwi można pokryć farbą zastosowaną w pomieszczeniu lub wykleić tapetą.