Modne rozwiązania w łazience? Zobacz nasze propozcyje!

Modne rozwiązania w łazience? Zobacz nasze propozcyje!

Spójna przestrzeń łazienkowa nie tylko świetnie się prezentuje, ale i jest funkcjonalna. Łazienka jest zazwyczaj niewielkim pomieszczeniem, w którym trzeba znaleźć miejsce na wiele przedmiotów. Jak się z tym uporać? Jak optycznie powiększyć to pomieszczenie? Zobaczmy!

Wyposażenie łazienki – to musisz wziąć pod uwagę

Planując wystrój łazienki musisz szczegółowo wyznaczyć miejsce, gdzie ma się znajdować armatura łazienkowa oraz wszelkie urządzenia sanitarne. Będzie to determinowało rozmieszczenie poszczególnych mebli oraz cały wystrój łazienki. Bez wątpienia nowoczesnym rozwiązaniem, które wpływa na optyczne powiększenie tego pomieszczenia są płytki marmurowe utrzymane w jasnych kolorach, a także prysznice typu walk–in. Są one bezpiecznym i ponadczasowym rozwiązaniem, które sprawdza się we wszystkich rodzajach łazienek i jest dostosowane nawet dla osób, które borykają się z niepełnosprawnościami. Wybierając elementy, takie jak krany, deszczownica, czy spłuczka, pamiętaj, aby dopasować wszystko to do stylu aranżacji wnętrza, który wybierzesz.

Postaw na wytrzymałość

Aby długo cieszyć się łazienką w idealnym stanie, musisz postawić na mocne materiały. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie odporne nie tylko na szkodliwe działanie wilgoci panującej w łazience, ale i na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą pojawić się podczas użytkowania tego pomieszczenia przez wiele osób. Jednym z kluczowych elementów, który musi być dobrej jakości jest glazura. Płytki łazienkowe są najbardziej narażone na długotrwałe działanie tych szkodliwych czynników. Powinny one być także łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu każdego dnia odpowiednio zadbasz o wygląd całego tego pomieszczenia i będziesz cieszyć się schludnym i zadbanym wnętrzem w swoim domu.

Miejsce do przechowywania – zmora każdej łazienki?

Łazienka nie zawsze zachwyca metrażem. Sprawia to, że bardzo trudno jest w niej pomieścić wszelkie niezbędne elementy w tym także meble, które służą do przechowywania i organizacji przestrzeni. Niezastąpione mogą okazać się szafki wiszące, na których wygodnie umieścisz umywalkę. Będziesz mieć także do dyspozycji przestrzeń pod szafką, gdzie wygodnie możesz umieścić schodek dla swojego dziecka lub wagę łazienkową. Sprawdzonym sposobem, który pomoże Ci dobrze zorganizować całe wnętrze są regały łazienkowe, dla których bez większego problemu znajdziesz miejsce nawet w najmniejszej łazience. Inną propozycją jest przygotowanie zabudowanych szafek do przechowywania już na etapie remontu lub wykończenia wnętrz.