Planujesz remont lub wykończenie wnętrz? To Ci się przyda!

Planujesz remont lub wykończenie wnętrz? To Ci się przyda!

Odświeżenie lub wykończenie wnętrza wiąże się zarówno z kosztami, jak i koniecznością poświęcenia czasu. Aby remont nie ciągnął się w nieskończoność, warto sięgnąć po sprytne rozwiązania. Nasze propozycje zdecydowanie ułatwią Ci pracę i skrócą czas remontu, pozwalając jednocześnie osiągnąć powalający efekt.

Ceglana ściana — zawsze modna

Marzy Ci się wnętrze w stylu industrialnym? Jednym z kluczowych elementów tego typu wystroju jest ceglana ściana. Oczywiście, aby uzyskać ten efekt, nie musisz skuwać tynków czy stawiać nowego muru. Wystarczy, że sięgniesz po gotowe rozwiązanie, które pomoże Ci stworzyć imitację ściany z cegieł. Jakie?

Bardziej budżetową opcją jest tapeta z nadrukowanym wzorem. Nie jest ona zbyt autentyczna — zdarza się, że wydruk jest złej jakości, co od razu rzuca się w oczy. Dopasowywanie kawałków tapety tak, by tworzyły harmonijny wzór to kolejny z problemów, który mógłby przyprawić Cię o niejeden siwy włos. Lepszym rozwiązaniem jest cegła z fugą, którą rozmieszczasz dokładnie tak, jak Ci to odpowiada. Jest ona łatwa i szybka w montażu, a przy tym niezwykle efektowna. Cegły z fugą wykonane są z gipsu ceramicznego, dzięki czemu mają niepowtarzalną, ciekawą fakturę i wyglądają bardzo autentycznie.

Tynkowanie ścian — ułatw sobie pracę

Jak powszechnie wiadomo, kładzenie tynków nie należy do najłatwiejszych. Przy tego typu pracy potrzebna jest wprawa i fachowe oko — w innym przypadku efekt może być dość kiepski. Jeśli chcesz pokryć tynkiem powierzchnie drewniane lub drewnopodobne, sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Struktury tego typu pokrywa się tynkiem glinianym lub wapiennym, który wymaga zastosowania dodatkowego łącznika.

Maty trzcinowe to bezpieczny i ekologiczny sposób na położenie tynków tego typu. Są one znane w budownictwie już od dawna i chętnie wykorzystywane jako nośnik. To bardzo prosty w użyciu produkt, który dodatkowo zapewnia wytrzymałość i stabilność ścian.

Balustrada — zrób to sam!

Metalowe balustrady wewnętrzne i zewnętrzne to jeden z bardziej kreatywnych sposobów na dodanie domowi charakteru. Niezależnie od tego, czy tworzysz poręcz balkonową, czy schodową możesz nadać jej wyjątkowego wyglądu za pomocą frezarki. Aby jednak móc stworzyć idealną balustradę, będziesz potrzebować niezawodnych narzędzi.

Frez do metalu pomoże Ci spełnić marzenie o wyjątkowej poręczy. Dzięki niemu możesz wykonać precyzyjne prace na większości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy aluminium. Pamiętaj, by koniecznie dobrać frez do tworzywa, na którym zamierzasz pracować.