Stylizowana ściana vintage – jak ją wykonać?

Stylizowana ściana vintage – jak ją wykonać?

Wiele osób decyduje się na uatrakcyjnienie wnętrza swojego domu lub mieszkania, wykorzystując w tym celu ścianę stylizowaną na klimat retro. Najczęściej tego typu ściany tworzone są w salonach lub jadalniach. Chodzi ci po głowie podobny pomysł? W naszym dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wykonać taką konstrukcję!

Stworzenie dedykowanego projektu

Pierwszym krokiem w celu stworzenia dekoracyjnej ściany we własnym domu, jest przygotowanie jej dokładnego projektu. Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, ponieważ możliwości masz naprawdę wiele! Poszukaj inspiracji, przejrzyj różnego rodzaju katalogi wnętrzarskie i postaw na rozwiązanie, które najlepiej wpisze się w stylistykę twojego mieszkania. Wiele zależy również od tego, na jaki rodzaj wykończenia postawisz. Oczywiście w przypadku ścian vintage najlepiej sprawdza się czerwona, jasna lub biała cegłą z fugą, która gwarantuje niezwykle uniwersalny efekt. Tworząc projekt weź również pod uwagę umiejscowienie ściany, jej późniejsze oświetlenie i montaż ewentualnych elementów dodatkowych. Wszystkie te kwestie wpływają bowiem na ostateczny kształt projektu, dlatego lepiej ich nie bagatelizować.

Wybór odpowiednich materiałów budowlanych

Gdy masz już gotowy projekt ściany vintage, należy przejść do kompletowania wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych. Ich ilość i rodzaj uzależnione są właśnie od projektu, dlatego jest to drugi krok całego procesu. Na jakie materiały najlepiej postawić? Oczywiście te, które wyróżniają się najlepszą jakością! Z tego powodu staraj się wybierać jedynie sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. W ostatnim czasie na popularności zyskały również ekologiczne materiały budowlane, na które również zdecydowanie warto zwrócić uwagę, szczególnie że ich ceny wcale nie odbiegają znacząco od klasycznych surowców.

Perfekcyjne wykonanie

Ostatnim etapem w procesie tworzenia estetycznej i designerskiej ściany dekoracyjnej, jest już samo wykonawstwo. Jeśli nie posiadasz stosownych umiejętności, lepiej oddaj tę część w ręce doświadczonych fachowców, którzy dodatkowo posiadają stosowne zaplecze techniczne. Przy tworzeniu takiej ściany może bowiem okazać się, że potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt (np. elektrowkrętarka czy frez do metalu). Jeśli jednak uważasz, że poradzisz sobie w pełni samodzielnie, pamiętaj o trzymaniu się stworzonego wcześniej projektu. Wówczas osiągniesz bowiem najlepsze efekty, a wystylizowana ściana vintage będzie piękną ozdobą twojego salonu, która zachwyci każdego gościa!