Urządzamy wnętrze w stylu loftowym

Urządzamy wnętrze w stylu loftowym

Styl loftowy zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników surowego i nowoczesnego stylu. Inspirowany jest dużymi, otwartymi przestrzeniami fabrycznymi. Wyróżnia się zastosowaniem surowych materiałów, wyrazistych akcentów i otwartych wnętrz. Jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu loftowym, w tym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi.

Cegła z fugą – idealna do loftu

Styl loftowy stawia na eksponowanie surowych materiałów, takich jak cegła z fugą – to jeden z jego charakterystycznych elementów. Ściany z cegły są doskonałą bazą dla stworzenia loftowego wystroju. Jeśli nie jest możliwe odsłonięcie oryginalnych cegieł, możesz zdecydować się na zastosowanie płytek ceglanych bądź tapety imitującej cegłę. Ceglana ściana tworzy surową, autentyczną atmosferę wewnętrzną i nadaje mu wyjątkowego charakteru.

Jak nieco ocieplić wnętrze loftowe?

Pomimo tego że z założenia styl loftowy jest chłodny i surowy, warto nieco go ocieplić. Wszystko po to, aby stworzyć komfortową, domową i przytulną atmosferę. Możesz to osiągnąć, stosując różnego rodzaju tekstylia, takie jak miękkie poduszki, dywany, pledy czy maty trzcinowe. Zwróć uwagę na kolorystykę! Z surowością wnętrz loftowych doskonale będą zgrywać się stonowane odcienie, takie jak brązy, szarości i beże. Tekstylia powinny wprowadzić do wnętrza nieco ciepła, jednak nie mogą zaburzać jego loftowego charakteru. Z założenia w stylu loftowym nie stosuje się firanek – jeśli jednak chcesz koniecznie wprowadzić je do swoich wnętrz, postaw na proste modele wykonane z lnu lub bawełny.

Metalowe akcesoria w lofcie

Metal stanowi nieodłączny element wnętrz w stylu loftowym. Czy wiesz, że mnóstwo metalowych akcesoriów możesz przygotować całkowicie samodzielnie? Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie narzędzia, takie jak frez do metalu. Do loftowego wnętrza doskonale nadają się metalowe lampy sufitowe, regały czy stoliki kawowe. To tylko niektóre z dostępnych opcji. Metal to materiał, który z powodzeniem łączy się z innymi materiałami – tworzywem sztucznym, drewnem czy też szkłem. Metalowe elementy świetnie podkreślają styl wnętrza i nawiązują do jego fabrycznego charakteru. Wnętrza w stylu loftowym to wyjątkowe przestrzenie, które z powodzeniem łączą nowoczesny design i surową estetykę. Metalowe akcenty, wyeksponowane cegły i ocieplające tekstylia to kluczowe elementy tego stylu. Pamiętaj, że styl loftowy możesz według własnego uznania dostosowywać do swoich preferencji. W końcu wnętrza powinny być odzwierciedleniem Twojego osobistego stylu!